۱۳۹۸-۱۱-۰۹
تشرف کاروان ملل اسلامی به حرم مطهر رضوی

همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام(س) کاروانی یک هزار نفره از مسلمانان کشورهای عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان با پای پیاده به بارگاه منور امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.
مسئول این کاروان در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: هر ساله در ایام شهادت حضرت زهرا(س) و برای عرض تسلیت به پیشگاه حضرت رضا(ع) جمع زیادی از مشتاقان و محبین اهل بیت(ع) از کشورهای مختلف پای پیاده مسیر نیشابور تا مشهدالرضا(ع) را طی کرده تا در سالروز شهادت این بانوی گرامی در حرم مطهر رضوی حضور داشته باشند.
سید عبدالرسول الموسوی هدف از اجرای این حرکت فرهنگی را ترویج معارف فاطمی در جامعه و تبیین معارف، فضائل و مناقب حضرت زهرا(س) عنوان کرد و افزود: اعضای این کاروان با اعلام فراخوانی که از چند ماه قبل اعلام شده است خود را از کشورهای مختلف همچون عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان به شهر قم می‌رسانند و پس از حرکت به سمت نیشابور در امام‌زاده محروق شهر نیشابور تجمع کرده و از آنجا به سمت مشهد مقدس پیاده روی کردند.
وی بیان کرد: مسیر پیاده‌روی 4 روز به طول انجامید و در طول مسیر این زائران با توقف در اماکن مذهبی هر شهری به عزاداری و سینه زنی به سبک و سیاق میلیت خود ‌پرداختند.
الموسوی با بیان اینکه مسن‌ترین فرد این گروه زائری 80 ساله از شهر نجف است، تصریح کرد: در این گروه قشرهای مختلفی از طلاب، خانواده شهدا و جانبازان حضور دارند و حتی برخی از این افراد با توجه به کهولت سنی که دارند هر ساله همراه ما در این سفر معنوی می‌شوند.
مسئول این کاروان گفت: این کاروان شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پس از 4 روز پیاده روی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و به مدت 2 روز در مشهد مقدس حضور خواهند داشت و مجالس عزاداری و سوگواری برای عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت ولی امر(عج) و حضرت رضا(ع) برگزار می‌کنند.

دانلود فیلم:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید