۱۳۹۸-۰۹-۰۶
تشرف جهانگرد و توریست کشور کره جنوبی به دین مبین اسلام

به گزارش آستان نیوز، «هاو جون هو» جهانگرد و توریست 32 ساله از کشور کره جنوبی که عصر دیروز در حرم مطهر رضوی به اسلام مشرف شد، به خبرنگار ما گفت: تاکنون به 60 کشور جهان سفر کرده‌ام و در این سفرها با ادیان مختلفی آشنا شده‌ام، اما در بین این ادیان، تنها مسلمانان بودند که احساس خوبی را به من منتقل کرده و مرا مجذوب اخلاق خودشان کردند.
وی افزود: با وجود آنکه به نام اسلام و مسلمانان در فضای مجازی تبلیغات بدی شنیده بودم، اما به دین اسلام علاقمند شدم و دوست داشتم بیشتر از این دین بدانم.
جون هو ادامه داد: پیش از آغاز سفر درباره اسلام با دوستان ایرانی‌ام بسیار صحبت کردم؛ آن‌ها به من حرم مطهر امام رضا(ع) را برای شناخت اسلام ناب معرفی کردند.
وی افزود: این نخستین بار است که به ایران و حرم مطهر حضرت رضا(ع) می‌آیم؛ در لحظه نخست فقط محو بزرگی و عظمت این مکان مقدس شدم و از وسعت و حالت معنوی آن متعجب شدم.
این جوان تازه مسلمان گفت: در رابطه با این حس عجیب با کارشناسان مذهبی حرم مطهر بسیار گفتگو کردم و آن‌ها از مسائل اعتقادی و شخصیت بزرگ پیامبر(ص) و امامان شیعه برایم گفتند و احساس کردم تمایل من نسبت به شناخت اسلام بیشتر شده است.
وی ابراز کرد: سفر خود را برای یک هفته به تعویق انداختم و در مشهد ماندم تا نسبت به دین اسلام به شناخت بیشتری برسم؛ ترجمه قرآن را به زبان کره‌ای خواندم و تمایل داشتم تا نماز بخوانم و دعا کنم.
جون هو افزود: چیزی که من در مسلمانان مشاهده کردم مهربانی و اخلاق خوب آن‌ها بود که مرا مجذوب خود کرد و از رفتار آن‌ها بسیار یاد گرفتم اما هنوز راجع به اسلام شناخت کاملی ندارم، ولی نمایی که می‌بینم بسیار زیباست.
این جوان کره‌ای گفت: پیش از این از شهرهای اصفهان، تهران و رشت بازدید کرده‌ام و تصمیم دارم بعد از مشهد به یزد و شیراز نیز سفر کنم.
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در ادامه اظهار کرد: این تازه مسلمان با وجود اینکه پیش از این به دین و آیین خاصی مقید نبود، اما علاقه فراوانی به انجام اعمال عبادی مسلمانان به ویژه خواندن نماز داشت و این باعث افتخار است که تنها دین اسلام توانسته نظر ایشان را به خود جلب کند.
سید محمد جواد هاشمی‌نژاد افزود: برای اینکه این جوان را بیشتر با دین اسلام آشنا کنیم کارشناسان مذهبی این اداره به مدت دو هفته به تمام سوالات ایشان پاسخ دادند و شرح مختصری از مسائل اعتقادی و دینی را بیان کردند.
وی با بیان اینکه قطعا در ذهن شخص تازه مسلمان سوالات متعددی وجود دارد و ضروری است پاسخ قانع‌کننده‌ای به آن‌ها داده شود، گفت: این فرد اگر تمایل داشته باشد با ذکر آدرس الکترونیکی هر هفته بسته‌های الکترونیکی پیرامون معارف اسلامی و همچنین کتاب‌های مکتوب از طریق پست برای ایشان ارسال می‌شود.
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 120 هزار نفر از 120 کشور جهان از این طریق با حرم مطهر رضوی در ارتباط هستند، اضافه کرد: این مدیریت همواره پاسخگوی سوالات تمامی تازه مسلمانان است و برای آن‌ها کتاب‌های بسیاری در رابطه با معرفی دین اسلام، دستورالعمل‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) و همچنین شناخت امامان به ویژه حضرت رضا(ع) به چاپ رسانده ارسال می‌کند.

فایل های ضمیمه:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید