۱۳۹۸-۰۷-۱۳
نشست خبری سومین کنگره قلب رضوی

دکتر محمود محمدزاده شبستری در نشست خبری سومین کنگره بین المللی قلب رضوی که ظهر امروز در بیمارستان فوق تخصص رضوی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: کنگره‌های علمی که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود، تاکنون توانسته شرایط مناسبی را برای رشد قابل توجه علمی و پزشکی این مرکز درمانی و همچنین در سراسر کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه سومین کنگره بین المللی قلب رضوی ۱۷ تا ۱۹ مهرماه ۹۸، به‌مدت ۳ روز در این مرکز درمانی با حضور متخصصان و جراحان قلب از سرتاسر جهان برگزار می‎شود، افزود: طی این کنگره سه روزه ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشورمان در کنار چهار انجمن خارجی به تبادل اطلاعات می‌پردازند و ۲۰۰ سخنرانی ارائه خواهد شد. هم‌چنین در این کنگره ۲۲ عمل غیرتهاجمی قلب و عروق انجام می‌شود و آخرین دستآوردهای علم پزشکی در حوزه قلب و عروق ارائه خواهد شد.

دکتر شبستری اظهار کرد: در این کنگره علمی پزشکانی از ۱۹ کشور جهان حضور دارند که سرآمدان قلب جهان از کشورهای انگلستان، آمریکا و ایتالیا و ... هستند و در این مسیر، نگرش دقیق و عمیق تولیت آستان قدس رضوی و دیگر مسئولان این آستان مقدس کارگشا بوده و بزرگ‌ترین افتخارمان این است که خدمات ما در سطح جهان با محوریت نام مبارک امام رضا(ع) ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: باید اذعان کرد که ایران سهم و نقشی ویژه در برگزاری کنگره‌های بین‌المللی در جهان دارد و در برنامه‌های قلب دیگر کشورها حداقل شش نماینده از ایران حاضر هستند.

شبستری گفت: از دستآوردهای مهم برگزاری کنگره‌های علمی که در بیمارستان رضوی برگزار شده و می‌شود، عمل‌هایی است که بدون بیهوشی انجام می‌شوند و نوین‌ترین آن مربوط به تعویض دریچه آئورت قلب به روش تاوی بوده که در نمونه نهایی آن، این عمل بدون بیهوشی بیمار 83 ساله با موفقیت انجام شده است.

به گفته این مقام مسئول، ایران در عرصه پزشکی قلب و عروق جزو کشورهای برتر دنیا محسوب می‌شود و جدیدترین اعمال جراحی قلب دنیا در شهرهای مختلف کشورمان هم‌چون مشهد، تهران، تبریز، شیراز همسو با پیشرفت‌های چشمگیر دنیا در این زمینه به دست پزشکان توانمند ایرانی با موفقیت انجام شده است.

فایل های ضمیمه:
برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود