۱۳۹۸-۰۶-۱۶
همایش «احلی من العسل»

هم زمان با هفتمین روز از ماه محرم الحرام سوگواره «احلی من العسل» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در هفتمین روز از ایام عزا و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) رواق بزرگ امام خمینی حرم مطهر رضوی میزبان هزاران نوجوان دانش‌آموز پسر از هیئات مذهبی مختلف شهر مقدس مشهد بود که همنوا با شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) فریاد «لبیک یا حسین» سر دادند.
در این سوگواره و اجتماع عظیم دانش‌آموزان که با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در بین قشر نوجوان برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حلواییان به ایراد سخنرانی پیرامون تبیین وظایف نوجوانان در برابر ارزش‌های اسلامی و انقلابی پرداخت.
وی برگزاری مراسم «احلی من العسل» را جشن تکلیف دانش‌آموزان نوجوان دانست و اظهار کرد: نوجوان انقلابی امروز تربیت یافته مکتب سیدالشهدا(ع) است و کسانی که تربیت شده این مکتب هستند هرگز ابزار دست دشمنان و تابلوی تبلیغاتی آن ها نخواهند شد.
حلوائیان افزود: نوجوان انقلابی در این مراسم با امام حسین(ع) عهد و پیمان می‌بندد تا پیرو این مکتب باشد. یک نوجوان انقلابی رنگ و بوی قاسم بن الحسن(ع) دارد و مانند او دلش سرشار از عشق به ولایت و جهاد و شوق شهادت است.
وی افزود: نوجوان تربیت یافته مکتب سیدالشهدا(ع) بازوی پرتوان ولایت است و همان طور که شهدای دوران دفاع مقدس رفتند و جان خود را فدای دفاع از ولایت و از ارزش‌های دینی کردند یک نوجوان انقلابی و متعهد نیز باید خود را برای جهاد و مبارزه آماده کند.
یادآوری می شود؛ عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است وقتی پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله گفت مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل‌(احلی من‌العسل) است.

فایل های ضمیمه:
برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود