۱۳۹۸-۰۶-۱۲
نشست مسئله شناسي پژوهشي وقف و نذر در آستان قدس رضوي

نشست تخصصی «مسئله‌شناسی پژوهشی وقف و نذر در آستان قدس رضوی» برگزار شد

در این نشست که با حضور محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی، مرتضی رجوعی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، مصطفی احمدزاده مدیر کل اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی و جمعی از روسای دانشگاه‌های رفسنجان و کرمان و مسئولان حوزه وقف و نذر برگزار شد، مسائل مختلف در حوزه وقف و نذر تبیین و بررسی شد.
حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در ابتدای این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام محرم الحرام و سوگواری سید و سالار شهیدان ابراز کرد: تردیدی نداریم که یکی از سنت‌های حسنه اسلامی که به خدمات منجر شده مسئله وقف و نذر است و که در این حوزه جلوه‌هایی  از نیک اندیشی  و خیرات واقفان دیده می‌شود.
وی یکی از مهم‌ترین منابع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری جامعه را مسئله  وقف و نذر برشمرد و گفت:
ما باید تلاش کنیم این مسئله را به موضوع جاری اجتماعی مبدل کنیم. مسئله وقف و نذر همواره برای آستان قدس رضوی از اهمیت ویزه ای برخوردار بوده است.
این مقام مسئول ادامه داد: از آنجایی‌که مسئله وقف و نذر از مسائل جدی جامعه است، بیش از 20 اثر در عرصه‌های فقهی، مالی، اجتماعی و اسناد تاریخی وقف و نذر به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است.
وی خاطرنشان کرد: نشست تخصصی «مسئله‌شناسی پژوهشی وقف و نذر در آستان قدس رضوی» در سه کمیسیون با محوریت «وقف و نذر در فرهنگ رضوی»، «بهره‌وری وقف و وقف‌های نوین» و «وقف و مدیریت آن از منظر فقه و اصول» برگزار شد.
 مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه این نشست تخصصی در راستای دست‌یابی به یک مسئله‌شناسی تخصصی در موضوع وقف و نذر برگزار شد، ادامه داد: ما به دنبال رویکردهای جدید و نو در خصوص پرداختن به حوزه وقف و نذر و پاسخ به نیازهای این مقوله مهم هستیم.

فایل های ضمیمه:
برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید