,
۱۳۹۳-۰۲-۲۴
هبلکس بیرجند


شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی به عنوان نخستین تولیدکننده بلوک‌های هوادار اتوکلاو شده در سال 1353 تاسیس و با نام تجاری هبلکس و بهره گیری از ماشین‌آلات مدرن و تکنولوژی روز دنیا، فعالیت خود را آغاز و امروزه با ظرفیت اسمی تولید روزانه 1000 مترمکعب در دو خط تولید مجزا محصولات خود را به منظور ارائه مصالح ساختمانی نوین و کارا منطبق با مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان در سایزهای مختلف به مهندسین مشاور و پیمانکاران عرضه می‌کند.

شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی موقوفه مرحوم بجستانی مقدم، یکی از واقفان بزرگ آستان قدس رضوی است. این شرکت که در سال 1367 وقف شده، در طرح توسعه در زمینی به وسعت 11هزار و 759 مترمربع بنا شد و در یازدهم آبان ماه 1389 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. ظرفیت تولید فعلی کارخانه یکصد هزارمتر مکعب در سال است که با بهره‌برداری از کارخانه جدید 180هزار مترمکعب به ظرفیت کاری سالانه افزوده شده است.

اهداف و موضوع فعالیت این شرکت طبق مفاد اساسنامه عبارتست از:
تولید فرآورده‌های بتن‌سبک، تولید مصالح ساختمانی از طریق احداث کارخانجات مربوطه، صادرات محصولات و مصالح ساختمانی، توسعه و تولید مصالح جدید ساختمانی در جهت اصلاح الگوی مصرف انرژی و مصالح ساختمانی مقاوم و سبک، مشارکت و سرمایه‌گذاری مرتبط با موضوع فعالیت.

بتن سبک یا متخلخل در سال 1924 میلادی توسط یک آرشیتکت سوئدی اختراع گردید. هم‌اکنون در اروپا بتن سبک تحت نام‌های HEBELEX و YTONG عرضه می‌شود. ساخت این محصول با استفاده از تکنولوژی پیشرفته از طریق اختلاط و پخت مواد اولیه انجام می‌گیرد.

هبلکس یا بنای سبک، یک عایق صوتی و حرارتی مناسب است. این نوع مصالح، سرعت ساخت و ساز را چهاربرابر ساختمان‌های آجری، افزایش داده و کمتر از یک سوم سازه‌های آجری و بتنی وزن دارد و ساختمان را در برابر زلزله و آسیب‌های احتمالی مقاوم‌تر می‌کند.

تهیه شده در اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی با همکاری سازمان اقتصادی رضوی (www.reorazavi.org)

عناوین مرتبط:
افتتاح طرح توسعه شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی

[04.22]

برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود