,
۱۳۹۲-۱۱-۲۴
شرکت فراورده های غذایی رضوی

شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی

شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی در 24 بهمن ماه 1351 تأسیس شد و در سال 1354 در زمینی به مساحت 13 هزار مترمربع به بهره برداری رسید. این شرکت در زمینه تولید انواع کنسرو، کمپوت، آبمیوه و کنسانتره، انواع سس های گرم و سرد و... فعالیت می کند.

فعالیت اصلی شرکت طبق مفاد اساسنامه عبارت است از: تهیه و تولید موادغذایی، احداث و تأسیس کارخانجات کنسرو، سردخانه، تولید عصاره و آبمیوه و دیگر کارخانجات مشابه و انجام هرگونه عملیات صنعتی، بازرگانی و کشاورزی که برای اداره امور و بهره‌برداری کارخانه‌های مذکور و سردخانه لازم‌الاجرا و مفید باشد.

احداث و بهره‌برداری واحد کمپوت و کنسرو در سال 1355 و واحد عصاره به جهت تولید انواع آبمیوه، قوطی و دوی پک در سال 73 از مهم‌ترین طرح‌ها و پروژه‌های این شرکت بوده است.

شرکت فرآورده های غذایی رضوی با در اختیار داشتن سردخانه 3 هزار تنی دومداره، در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه بیش از 30 هزار تن انواع محصولات غذایی و ارائه بیش از 45 نوع محصول متنوع و باکیفیت به بازارهای داخلی و خارجی، با برندهای ممتاز رضوی، تقدیس رضوی و تکدیس رضوی از بزرگترین واحدهای تولید مواد غذایی شرق کشور به شمار می رود. این شرکت در زمینه صادرات نیز توفیقات چشمگیری داشته و تولیدات خود را به کشورهای آفریقایی، حوزه خلیج فارس، آسیای میانه، روسیه، سوئد، اوکراین، عراق، افغانستان و... صادر می نماید.

اخذ گواهینامه حلال جهت کلیه محصولات تولیدی شرکت در سال 1387، واحد نمونه صنایع غذایی در سال‌های 1379، 1383، 1385، 1388 و 1390 توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان، اخذ گواهینامه ISO9001:2000، دریافت گواهینامه HACCP از سال 1380 تاکنون، کسب واحد نمونه جشنواره تولید ملی، افتخار ملی سال 1388 و عنوان واحد نمونه صادرات سال 1378 تنها بخشی از افتخارات شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی می‌باشد.

تهیه شده در اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی با همکاری سازمان اقتصادی رضوی (www.reorazavi.org)

عناوین مرتبط:
فرآورده های غذایی رضوی،قسمت اول
فرآورده های غذایی رضوی،قسمت دوم
فرآورده های غذایی رضوی،قسمت سوم
نان رضـوی ، قسمت اول
نان رضـوی ، قسمت دوم

[02.52]

برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود