,
۱۳۹۲-۰۹-۱۲
افتتاح مرکز نمایشگاهها و همایش های آستان قدس رضوی
مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی

اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی با هدف پاسخ به سوالات مخاطبان در زمینه اطلاع‌رسانی و معرفی فعالیت‌ها و خدمات انجام گرفته در 33 سال گذشته و خدمات جاری آستان قدس رضوی، راه‌اندازی مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی را در دستور کار خود قرار داد.

مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی، به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه دائمی مسقف کشور، با 9هزار و 500 مترمربع زیربنا، در دوازدهم آذرماه 1388 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. ویژگی خاص این نمایشگاه همجواری آن با حرم مطهر رضوی و حضور بیش از 80 مؤسسه‌ی فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و اجتماعی آستان قدس رضوی در آن است. با توجه به وسعت این مرکز و به منظور سهولت دسترسی زائران و مجاوران به آن، دو ورودی برای آن درنظر گرفته شده است که ورودی اصلی از طریق باب‌الجواد(ع) و ورودی فرعی از طریق پارکینگ شماره یک قابل دسترس است.

مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی در فضایی مناسب در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) به گونه‌ای طراحی شده است که کلیه سازمان‌ها و نهادهای تابعه این آستان مقدس امکان ارائه آخرین دستاوردها، فعالیت‌ها، خدمات، آمار و اطلاعات خود را در قالب‌های نمایشگاهی به‌صورت روزآمد دارند.

سالن نمایشگاه دائمی با غرفه‌های متنوع، سالن نمایشگاه تخصصی چندمنظوره، سالن همایش‌ها، سالن کنفرانس، واحدهای اداری، اتاق کنترل، اتاق صوت و اتاق ترجمه از جمله بخش‌های این نمایشگاه هستند.

ازجمله توفیقات مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های دائمی آستان قدس رضوی برگزاری و حضور در نمایشگاه‌های معرفی توانمندی‌ها و فعالیت‌های آستان قدس رضوی در خارج از کشور است که اداره کل روابط عمومی در طول سال‌های اخیر بدان دست یافته است. برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در کشورهای مالزی، افغانستان، پاکستان و... از آن جمله است.


[01.57]

برچسب‌ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود